Zapytaj o demo magazynu!

Jak rozpoznać dobrą hennę do brwi?
Jak rozpoznać dobrą hennę do brwi?

Naturalny kolor

Rynek oferuje szeroką gamę produktów, jednak należy mieć na uwadze efekt wykonanego zabiegu. Istotne jest bowiem, by barwa nie różniła się nadmiernie od naturalnego koloru brwi, gdyż makijaż będzie wyglądał nienaturalnie. Trzeba też zaznaczyć, że im dłużej przetrzymuje się barwnik na włoskach, tym ciemniejszy będzie efekt końcowy. Wśród najpopularniejszej czerni i brązu na sklepowych półkach można również znaleźć różne odcienie koloru niebieskiego i grafitowego. Warto jednak w każdym przypadku dobierać barwę do koloru włosów, by nie osiągnąć efektu groteski i nadmiernego przerysowania.

Nie tylko kolor

Dobra i odpowiednio dobrana henna do brwi nada twarzy wyrazistości, jednak nie tylko kolor jest istotny. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów i sięgać po produkty renomowanych producentów. Co jest istotne?

1. Skład


Obecnie produkty dostępne są w formie sproszkowanej, które uzyskiwane są z suszonych i zmielonych liści ziół oraz gałązek (kolor rudy i czarny). Jednak w pogoni za kolorystyką i rozszerzeniem palety barw stworzono produkty syntetyczne, do których dodaje się barwniki. Tutaj należy podkreślić istotę testowania każdego produktu, gdyż w przypadku alergii na którykolwiek ze składników, należy natychmiast zmyć hennę i wybrać ten o i innym składzie. Należy również uważnie czytać skład, gdyż mnóstwo produktów zawiera szkodliwe dla zdrowia chemikalia i pestycydy.

2. Konsystencja


Obecnie henna dostępna jest w formie proszku lub kremu, który należy wymieszać z aktywatorem. Wybór produktu to już raczej kwestia wygody, choć użytkowniczki często podkreślają, że forma kremu utrzymuje się dłużej na brwiach, a efekt jest lepszy od formy sproszkowanej.

3. Czas farbowania


Wybierając produkt warto również zwrócić uwagę na czas farbowania. Wśród wielu licznych produktów można bowiem znaleźć hennę, którą zmywa się niemal natychmiast po nałożeniu. To dość istotne, gdyż efekt barwiący pojawia się od razu, a ewentualne niedociągnięcia będzie trudno skorygować. Takie produkty dla profesjonalistów są oczywiście trwałe i wygodne, jednak istotna jest w tym przypadku perfekcja.

4. Akcesoria


Dobra henna do brwi posiada w opakowaniu wszystkie dodatkowe elementy i akcesoria, które niezbędne są do wykonania zabiegu. Aby uzyskać odpowiedni kształt przyda się aplikator, który powinien być dołączony do opakowania.

Wybierając hennę do brwi należy sugerować się nie tylko ceną. Istotny jest nie tylko naturalny kolor, ale również pozostałe parametry, które wpływają na efekt końcowy zabiegu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl